Sedm zpráv z USA

1) Národní republikánský parlamentní kongresový výbor (NRCC) získal od dárců v dubnu rekordních 11,2 milionu dolarů. Výbor má tak zatím k dispozici 34 milionů dolarů, což je ve srovnání s objemem loňských darů za stejné období, nárůst o 70%. Výbor uvádí též nulový dluh. Porážka Bidenova socialismu v kongresových volbách v příštím roce je tak zase o kousek blíž, hlásí předseda výboru kongresman Tom Emmer z Minnesoty.

2) O porážce Demokratické strany ve volbách do Kongresu v roce 2022 nepochybuje dnes nikdo. Republikánům stačí získat 5 členů Sněmovny a jednoho senátora, aby získali většinu.

Obecně se předpokládá, že voliči Republikánské strany jsou lépe motivováni k účasti ve volbách v polovině prezidentského funkčního období, oproti voličům Demokratické strany, která je zmítaná bojem mezi umírněným a progresivistickým křídlem strany. Rozkol Republikánů je zásadním posílením stranické pozice Donalda Trumpa méně viditelnější.

Podle průzkumů má ekonomický program prezidenta Donalda Trumpa podporu 89% republikánů, 88% republikánů se domnívá, že by katastrofa na jižní hranici v době jeho vlády nevznikla a 67% republikánů věří, že Biden není legitimním vítězem voleb 2020.

3) Podpora vlády Josepha Bidena má u americké veřejnosti od ledna mírně sestupnou tendenci, přesto dosahuje okolo 53%.

Hodnocení Obamy bylo po stech dnech jeho vlády zásadně lepší (65%), a to i přesto, že Biden získal v prezidentských volbách údajně nejvíce voličů v historii, tedy více, než legendární Syn Havaje.

Problém je však se samotným měřením. Po dvojích posledních prezidentských volbách se už ví, že voliči Republikánské strany jsou obecně méně ochotní se průzkumů účastnit (nedůvěřují jim), přičemž podíl takových respondentů je pro výzkumníky stále velkou neznámou. Použít výsledky průzkumů veřejného mínění a poměřit je se skutečným výsledkem voleb také pochopitelně nelze.

4) Pensylvánští voliči v referendu z minulého týdne rozhodli o zásadním omezení pravomocí guvernéra státu, kterým je momentálně demokrat Tom Wolf. Zareagovali tak na jeho nedůvtipná omezení v průběhu řádění čínské chřipky.

Po referendu guvernér státu Pensylvánie už nemůže vyhlásit stav nouze na jak dlouho chce, ale maximálně na 21 dnů. A jeho nouzové rozhodnutí může být zrušeno hlasováním místní Sněmovny prostou většinou (před referendem byla potřeba dvoutřetinová většina).

Komentátoři tuto událost hodnotí v souvislosti se zásadně nižší podporou Demokratické strany v Pensylvánii a výsledek referenda má být podle nich předvolebním testem síly tamních Republikánů, kteří referendum iniciovali.

Odvážnější komentátoři výsledek referenda spojují s výsledkem prezidentských voleb, ve kterých zvítězil Biden: Tvrdí, že jde o „těžký bumerang nedůvěry vpálený do usměvavých tváří volebních podvodníků“.

5) Vláda Josepha Bidena souhlasila s výjimkou z Dohody o obchodních aspektech práv k duševnímu vlastnictví (TRIPs) ohledně vakcín proti onemocnění COVID-19. Tím umožní, aby i Čína vyráběla vakcíny amerických firem Pfizer a Moderna bez toho aniž by za ně zaplatila licenční poplatky.

Ředitel společnosti Pfizer, Albert Bourla, k tomu podotkl, že vzhledem k omezené dostupnosti surovin na výrobu vakcín, dojde vlastně jen k zdražení vakcíny, neboť se o tyto suroviny budou výrobci přetahovat.

Joseph Biden přistupuje přihrben a s nataženou rukou k Číňanům i přesto, že Čína neposkytla světové zdravotnické veřejnosti veškeré informace, které o novém koronaviru v předstihu přede všemi měla a způsobila tak oddálení vývoje vakcín minimálně o několik měsíců. Žádná z dosud Čínou vyvinutých vakcín také neprošla jako bezpečná certifikací v USA nebo v EU. Čína pro vývoj vakcín používá zastaralé technologie.

Poskytnutím patentů na výrobu vakcín Číně může způsobit USA a celému světu katastrofu potom, co Čína odchová ve svých vojenských laboratořích novější vir, na který bude vakcinační technologie mRNA, kterou vládnou američtí výrobci, krátká.

Bezpečnostní riziko vláda Josepha Bidena podstupuje zbytečně, namísto, aby vakcíny Číně standardně prodávala v rámci ekonomické reciproce za miliardy dolarů, které Čína zinkasovala prodejem předražených respirátorů a jiného zdravotnického materiálu.

Země, která vyslala sondu na Mars a její dron křižuje tamní povětří, není chudou rozvojovou zemí, kterou by měly Spojené státy charitativně podporovat – minimálně se tak netváří, když její prezident na vojenské přehlídce se sebevědomým úsměvem prohlásí, že disponuje raketami, které mohou zasáhnout Washington.

6) Palestinští patrioti získávají milióny dolarů od soukromých dárců z USA pro své hrdiny, kteří zabíjí Židy.

Bojovník Hamásu (Brigády Al-Kásám), americký občan Usáma al-Zebda, byl zabit izraelským leteckým úderem 12. května. Podle zdrojů izraelské armády šlo o „vedoucího člena výzkumné a vývojové divize Hamasu“.

7) Joseph Biden nebude mít řeč na zahajovacím ceremoniálu University of Notre Dame v Indianě, protože podle petice 4.500 studentů „přijímá program veřejné politiky podporující potraty …“. Tato katolická univerzita zve posledních dvacet let nového prezidenta k zahájení nového ročníku. Tato tradice je tímto přetržena.

Biden se sám považuje za oddaného katolíka, přičemž ale podporuje potraty. Občas se mu proto stane, že namísto eucharistie dostane od faráře jen křížek na čelo. Svaté přijímání by podle Kodexu kanonického práva nemělo být uděleno těm, „kteří tvrdohlavě trvají na zjevném těžkém hříchu“. A to je právě případ katolíka Bidena.

Na obrázku je Joseph Biden (78), když mu bylo deset let a biřmování ho teprve čekalo. Ke své víře dnes říká: „Vyrostl jsem s katolickou sociální naukou, která mě naučila, že víra bez skutků je mrtvá.“

K tomu arcibiskup Joseph Naumann z Kansasu s maximální decentností ale říká: „Protože prezident Biden je katolík, představuje to pro nás jedinečný problém.“

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!