Šuaj Pcheng (35) zmizela hned potom, co obvinila bývalého místopředsedu čínské komunistické vlády z opakovaného znásilnění.
Pchengová, která je jednou z nejlepších čínských tenistek v historii, se svěřila začátkem tohoto měsíce na čínské sociální síti Weibo, že Čang Kao-li (75), bývalý člen nejužšího Stálého výboru Politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a v letech 2013–2018 i vicepremiér Čínské lidové republiky, jí v roce 2018 násilím a opakovaně přinutil k pohlavnímu styku.
Budeš mlčet!
Podle všeho jí čínští komunisté nařídili domácí vězení. Po několika týdnech dotazování veřejnosti zveřejnila na Twitteru čínská tenisová federace CGTN údajný vzkaz, kde se přiznala, že její obvinění nejsou pravdivá. A současně na jejím účtu WeChat byly zveřejněny tři její fotografie s nadpisem „Šťastný víkend“, které mají asociovat, že se jí daří dobře a vše je v pořádku.
Minulou neděli vydal Mezinárodní olympijský výbor, ústy svého prezidenta, Thomase Bacha, prohlášení, že s ní hovořil a že se jen vyhýbá médiím a proto ji není vidět na veřejnosti.
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien v úterý uvedl, že jde o zlomyslnou medializaci lží tenistky, což bylo zatím jediné oficiální vyjádření vlády k jejímu věznění.
Na její podporu se vyslovila řada významných tenistů, včetně Sereny Williamsové, Naomi Ósakaové a třeba Novaka Djokoviče. Ti čínským komunistům nevěří a jsou naopak přesvědčeni, že Pchengová je proti své vůli vězněna za to, že si dovolila vystoupit proti zkorumpované totalitní vládě čínských komunistů.
Čínské vládě také nevěří Ministerstvo zahraničí USA, které již podalo oficiální žádost o sdělení, co se s Pchengovou děje.
Tenistka si médiím již v minulosti stěžovala, že jí čínští komunisté buzerují, berou vydělané peníze a omezují její pohyb pod různými pochybnými zástěrkami. Pchengová je v Číně za celebritu, vystupuje nezávisle, a třeba její tenisová partnerka a blízká přítelkyně je Tchajwanka Sie Su-wejová.
Světová tenisová asociace WTA v Číně pořádá mnoho prestižních turnajů (Wuhan Open) a pohrozila, že akce v Číně zruší, pokud vláda nesdělí, kde se Pchengová nachází, proč je vězněna a proč je jí znemožněno svobodně komunikovat.
Kolaboranti z olympijského výboru
Kolaborace Mezinárodního olympijského výboru s čínskými komunisty je dlouhodobá, tvrzení výboru, že se sportovcem jeho prezident hovořil, že je v pořádku a že se jen skrývá před médii, je považováno za vynucené.
Čínští komunisté vládnou Olympijskému výboru už několik let a ovládají ho podobně, jako Světovou zdravotnickou organizaci (ze které Spojené státy prostřednictvím rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa loni vystoupily).
Peking by měl totiž od února hostit zimní olympijské hry a tak obvinění tenistky Pchengové už tradičně považuje za útok Západem zmanipulované tenistky, který má pošpinit jinak bezchybnou vládu čínských komunistů.
Syndromem spiknutí komunisté trpí odnepaměti, vzpomeňme třeba na sovětského vůdce Stalina, který nechal zavraždit stovky lékařů, neboť se domníval, že ho chtějí otrávit. Českoslovenští komunisté spiknutí (Západu) naopak využili jako zástěrku pro eliminaci svých politických oponentů. Zdánlivě iracionální chování čínských komunistů musíme tedy vnímat v historických souvislostech komunistického hnutí, které neumožňují tvrzení, že by byl vysoce postavený komunista schopen tak ohavného činu.
Žádný soud!
Na otázku, proč raději Pchengové nepodrobí složitému vyšetřování zakončenému veřejným soudním procesem, které by nemuselo její tvrzení potvrdit (sexuální zločiny je těžké prokázat), je též snadná odpověď: Čínský lid by mohl z předložených důkazů a výpovědí svědků na vlastní oči vidět a uslyšet něco o prohnilé korupci svých vládců. Proto čínští komunisté nezveřejní, proč je Pchengová vězněna, kde se nachází a jak se jí daří…
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!