Proč nechce LGBT komunita zveřejnění manifestu vražedkyně z Nashvillu?

LGBT komunita nechce, aby policie zveřejnila motiv střelby transsexuální ženy, která minulý týden zavraždila šest lidí v křesťanské škole.

„Mám v plánu dnes zemřít. TOHLE NENÍ VTIP! Pravděpodobně o tom uslyšíte ve zprávách, až zemřu.“ Tento vzkaz dostala Averianna Pattonová od své bývalé spoluhráčky ze školního basketbalového týmu minulý týden v pondělí. Na námitku, že autorka vzkazu má mnoho důvodů, proč žít, žena odpověděla: „Moje rodina neví o tom, co chci dělat. Jednoho dne to všechno bude mít smysl. Zanechala jsem po sobě víc než dost důkazů. Teď se však stane něco zlého.“

Motiv máme, ale nezveřejníme…

Asi o 15 minut později se 28letá útočnice doslova prostřílela do areálu soukromé křesťanské základní školy v Nashvillu v americkém státě Tennessee a zahájila palbu, při níž zabila tři devítileté děti a tři zaměstnance školy. O čtvrt hodiny později byla zabita při přestřelce s policií.

Policie následně potvrdila, že šlo o ženu, která se označuje jako muž, a že útok na křesťanskou školu byl cílený, protože u útočníka byl nalezen podrobný plán školy a manifest.

Policisté v domě našli také dvě další zbraně a další plány, z čehož usoudili, že útočnice plánovala zaútočit také na členy své rodiny a na obchodní centrum ve městě.

Podle policie trpěla útočnice „emoční poruchou“ a jeden ze zdrojů bulvárnímu listu Daily Mail sdělil, že měla konflikty se svými křesťanskými rodiči kvůli svému vnímání pohlaví.

Úřady dodaly, že mají teorii o motivu střelby, ale zatím ji nehodlají zveřejnit. Na policii tlačí také LGBT aktivisté, kteří tvrdí, že zveřejnění manifestu by mohlo inspirovat další střelce.

Podle aktivisty Jordana Budda by se policie místo zveřejnění motivů střelby měla zaměřit na dostupnost střelných zbraní. Stanice NBC přinesla text, v němž zdůraznila, že LGBT komunita v Nashvillu se obává možné násilné odplaty.

Jace Wilder z vedení aktivistické skupiny Tennessee Equality Project řekl, že by bylo nespravedlivé, kdyby veřejnost začala ze střelby obviňovat všechny transsexuály.

„Stejně jako všichni ostatní obyvatelé Tennessee teď truchlíme. Když umírají děti, nezajímá mě politika. Konec příběhu. Budu se modlit, budu stát při rodinách všech obětí a budu usilovat o mír pro naši komunitu,“ řekl Wilder.

Konzervativci varují před pokrytectvím

Dan McLaughlin z konzervativního National Review s Wilderem zásadně souhlasí. „Už dlouho si myslím, že bychom neměli obviňovat lidi s i velmi vyhraněnými politickými názory, když se někdo, kdo má stejné názory, rozhodne dopustit se násilí,“ napsal.

McLaughlin však připomíná, že média se této zásady drží, jen když se jim to hodí do jejich světonázoru.

„Každý rozumný dospělý člověk ví, že kdyby konzervativní, biblicky ortodoxní křesťan vystřílel transgenderovou instituci, ti samí lidé a skupiny [které vyzývají k nezveřejnění manifestu] by tlačili na média, aby manifest zveřejnila, jen aby mohli zdiskreditovat lidi, kteří sdílejí některé myšlenky střelce. To nemůže nikdo poctivý popřít,“ myslí si McLaughlin.

Konzervativní kritici také médiím vyčítají, že se ve dnech po střelbě snažila útočníka částečně polidštit. Deník Daily Mail například napsal, že „psychické trauma“, které utrpěla poté, co ji rodina „zavrhla“ kvůli její sexuální orientaci, z ní udělalo vražedkyni.

Konzervativní komentátor Noah Rothman poukazuje na to, že podobný „chápavý“ postoj projevila média v minulosti po střelbě již mnohokrát, ale téměř vždy v případech, kdy útočníkem nebyl bělošský mladík, ale příslušník menšinové skupiny.

Je otázkou, zda by v hypotetickém případě, kdy by křesťanský střelec zaútočil na transgender komunitu, média informovala o motivu útočníka nebo o pocitech zbytku křesťanské komunity ve městě po útoku…

Jako příklady takového chování médií uvádí Rothman loňskou střelbu v Kalifornii, kdy občan Číny zavraždil sedm svých kolegů a média následně psala o jeho pocitech „rostoucí frustrace z pracovních podmínek“, nebo střelbu v texaském Uvalde, po níž publicista Gustavo Arellano uvedl, že lituje posměchu, který musel střelec před útokem snášet, a že se částečně může považovat za jeho oběť.

Dvojí metr

Při dvojím metru mediálního pokrytí střelby, kdy se střídavě projevuje solidarita s útočníky, nebo s oběťmi, si můžeme připomenout, jak jsou činy norského masového vraha Anderse Breivika často připisovány pravicově konzervativní komunitě. Nebo v rámci slovenských hranic, jak se bezprostředně po loňských vraždách před bratislavským barem Tepláreň stala terčem kritiky slovenská církev, a to i ze strany orgánů Evropské unie, přestože v případě vraha existovalo prokazatelné napojení na zahraniční neonacistické kruhy a jeho hlavním cílem byl premiér a slovenští Židé.

Převzato z postoj.sk

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme