Podle vyšetřování FBI měla ozbrojená skupina asi dvou stovek mužů vloni v listopadu zaútočit na sídlo michiganského parlamentu, převzít moc a poté soudit guvernérku Gretchen Whitmerovou za vlastizradu.
Členové milice měli shromažďovat zbraně, sledovat bezpečnostní opatření v okolí sídla parlamentu v hlavním městě Lansingu a pořádat pro své členy školení a nácviky celé operace. FBI se však podařilo do skupiny infiltrovat informátory a celou akci tak zmařit.
Celkem bylo zatčeno 13 lidí. Obviněni byli z přípravy teroristického útoku, z členství v gangu, z poskytování materiální podpory teroristům a z držení střelné zbraně za účelem spáchání trestného činu. Informátoři FBI na tom jsou evidentně lépe, jeden zinkasoval čtrnáct a druhý osm a půl tisíce dolarů.
Co jsou ti teroristé zač?
Prvním problémem se kterým se FBI dosud nepodařilo vypořádat, je politická orientace spiklenců. Ačkoliv je jaksi „podprahově“ naznačováno, že jde o příznivce Donalda Trumpa, pravdu budeme muset hledat jinde.
Jeden z vůdců povstání je evidentně příznivec Hnutí Antifa. Další člen michiganské milice, Daniel Joseph Harris, se účastnil akcí Black Lives Matter a existuje o něm reportáž z Oakland County Times, kde novinářům tvrdil, že je velmi rozrušený ze smrti George Floyda a že odsuzuje policejní násilí. William Null, také zatčený v souvislosti s přípravou akce, byl příznivcem Black Lives Matter.
Chris Farrell, bývalý důstojník kontrarozvědky FBI s dvacetiletou praxí, případ s přípravou státního převratu v Michiganu sleduje podrobně. Došel k závěru, že šlo o operaci FBI se snahou poškodit volební kampaň Donalda Trumpa, ke které FBI využila skupinu extremistů z Hnutí Antifa, kteří jsou pro své anarchistické zaměření v zásadě proti všemu, co systém jen připomíná. Je tak pravděpodobné, že skupinu dali dohromady právě zaplacení informátoři a ze strany FBI šlo o cílenou provokaci, která měla před volbami veřejnost utvrdit, že příznivce Trumpa tvoří víceméně extremisté.
Jak už víme od loňska, kontrarozvědka FBI byla přímo nasazena na Trumpovu volební kampaň už v roce 2016.
Někteří komentátoři se domnívají, že „Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pokračuje v sestupné spirále směrem k terminální korupci a ušpinění policisté odcházejí do výslužby prakticky bez úhony“. Vysocí úředníci FBI, jak nám sdělují zveřejněné zprávy z interního vyšetřování generální inspekce, celkem běžně spolupracují s médii za účelem vytváření sofistikovaných mediálních her s politickým podtextem. To samozřejmě znamená, že jde o práci na politickou objednávku, neboť samotní policejní důstojníci z takových počinů nemohou a ani nemají primární profit. Ten jde ve prospěch těch, kteří je úkolují a ti pak tyto důstojníky odměňují povyšováním.
Jak se můžeme dočíst ze zprávy Úřadu generálního inspektora z 14. června 2018, nešlo o výjimečné případy. Šlo o systémová nařízení, která měla zamezit zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států.
Stranická služba
FBI se stala bezpečnostní služkou Demokratické strany USA, mnozí znalci poměrů se nad tím už dávno nepodivují, spíše zkoumají, které konkrétní politické síly za tak širokou politickou manipulací s federální službou, která nemá v dějinách obdoby, skutečně stojí. FBI je bezesporu systémově v rozvratu, protože jednotlivé frakce vytvářejí rozličné politické obrazy stejných událostí. Kdo tedy opravdu v FBI vládne není zkrátka jasné.
V rámci programu proti domácímu terorismu vydala FBI instruktáž určenou veřejnosti, kde obyvatelstvo nabádá k politické ostražitosti. Radí, aby lidé sledovali své rodinné příslušníky, spolupracovníky a sousedy, zda nechystají ozbrojený útok proti vládě.
Texaský senátor Ted Cruz z Republikánské strany k tomu před pár týdny poznamenal, že i na Kubě a v Číně děti sledují a udávají své rodiče.
Situace je samozřejmě mnohem vážnější, než se mohou Američané dozvědět z médií, kam prosákne jen menší část informací, které by měli vědět. Dalším důležitým zdrojem informací jsou pro ně soudní rozsudky, které se obyčejně zveřejňují. Z těch se Američané občas dozví, co vlastně FBI dělá a diví se. Američtí soudci se v dnešní době ukazují, jako důležitá a vlastně jediná bariéra proti následkům vlivových operací FBI.
Tom O’Connor, šéf asociace agentů FBI, k důvěře veřejnosti v tuto federální službu podotýká, že nikdy nebyla narušena tak zásadně, a co je horší, vrhá to špatný stín i na běžné agenty, kteří vyšetřují standardní kriminalitu. Není pro policii nic horšího, co by její práci ztěžovalo, než nedůvěra veřejnosti.
Zachráněná guvernérka
Na obrázku vidíme Gretchen Whitmerovou (49), guvernérku státu Michigan za Demokratickou stranu. Z toho, že měla být fanoušky Donalda Trumpa unesena, pak i mučena, znásilněna, a nakonec snad i zavražděna, vyprávěla se zděšením. Je ráda, že FBI všechno včas odkryla a zachránila tak stovky a možná i tisíce lidských životů. Je FBI vděčná a zároveň je na ní i hrdá.
Ve vysoké politice bohatého státu Michigan se pohybuje od roku 2006, kdy byla zvolena státní senátorkou a od roku 2011 Senátu dokonce předsedala. Guvernérem je od ledna 2019, když porazila republikána Billa Schuetteho o deset procent.
Je absolventkou Michigan State University, kde získala titul bakaláře v oboru komunikace a pak i doktorát z práv.
Tvrdě, a nakonec i úspěšně, prosazovala legalizaci marihuany. V Michiganu si od roku 2019 můžete zahulit trávu, ale jen rekreačně. (Jak bojují s „profesionálními“ kuřáky marihuany, to nevíme.)
Whitmerová patří rozhodně mezi progresivisty, neustále chce zvyšovat daně, je proti zbraním a miluje Obamacare. Je podruhé vdaná, ke svým dvěma dcerám vyvdala ještě tři další syny.
O Michiganu jsme psali vloni a také se tu od té doby nic moc nezměnilo. V obou komorách státního parlamentu mají republikáni většinu. Poslední prezidentské volby zde vyhrál Joseph Biden o 154 188 hlasů (50,6 : 47,8 %).
V roce 2016 v Michiganu porazil Donald J. Trump Hillary Clintonovou o 0,2 % hlasů.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!