Jsem rasista?

Matt Walsh v americkém komediálně laděném dokumentu nazvaném „Am I Racist?“ (Jsem rasista?) vyšetřuje, zda je či není rasistou. Film stál asi 3 milióny dolarů a měl premiéru v amerických kinech 13. září 2024.

Tržby jen první den přinesly producentům z The Daily Signal 1,96 miliónu dolarů, se sobotou to bylo dokonce 4,7 milionu. Film se promítal na 1.517 místech po celých Spojených státech a Kanadě. Podle návštěvnosti jde o jeden z nejúspěšnějších filmů tohoto žánru.

Agent diverzity

Matt Walsh pracuje v utajení jako agent DEI (Diversity, Equity, Inclusion – diverzita, spravedlnost a začlenění), navštěvuje workshopy proti rasismu, podpůrné skupiny zaměřené na vypořádání se s bílou vinou a hovoří také s mnohými odborníky na rasismus, to vše v jeho upřímné snaze zjistit, zda je, či není rasistou.

I když byl z jedné z podpůrných skupin „Bílé viny“ vyhnán, poněvadž pokládal „nepravdivé otázky“ z čehož se poučil, získal postupně certifikaci DEI a poté dokonce i certifikát „DEI experta“.

Vybaven všemi znalostmi o diverzitě, spravedlnosti a inkluzi, začíná pracovat v terénu samostatně. Jeho prvním úkolem, který si uložil, bylo přejmenování Washingtonova památníku ve Washingtonu, DC na Monument George Floyda.

Jak víme, Washingtonův památník byl postaven na památku George Washingtona, otce zakladatele Spojených států, vrchního velitele kontinentální armády v letech 1775 až 1783 v americké válce za nezávislost a prvního prezidenta Spojených států (1789-1797). Matt Walsh ve své petici vybízí kolemjdoucí Američany, aby se tento památník celý přebarvil na černo. To se mu moc nedaří.

Svou práci pro „komunitu“ postupně rozšiřuje na nedělní návštěvy motorkářského baru, kde marně hledá „typické americké rasisty“, ale nenachází je a absolvuje také nekonečné rozhovory s černými Američany, kteří ho však konejší a tvrdí mu, že jediným lékem proti rasismu je láska… Po čase, už jako zkušený antirasistický aktivista, pořádá protirasistický workshop, kde bělochům tvrdí, že mohou dělat, co je napadne, ale rasisty stejně zůstanou. V průběhu své přednášky také tvrdě odsuzuje svého strýce Franka za jeho rasistický vtip, který pronesl před dvaceti lety… Vrcholem filmu je pak prozrazení Matta Walshe, který ukončuje workshop a veřejně prohlásí, že celá věc je podvod.

Pryč s tím filmem!

Americká levice se proti filmu už sešikovala, tlačí na kina a divadla, kde se film promítá, aby od projekce upustila. Šikanování opravdových DEI expertů je protivné, mnoho kin se za odvysílání filmu už i omluvilo.

YouTube player

 

Na úvodní fotografii vidíte Matta Walshe (38), politického komentátora. Walsh napsal čtyři knihy a odehrál si i hlavní roli falešného DEI experta v představeném filmu. Žije v Nashvillu, v Tennessee, je praktikující římský katolík. Je ženatý, s manželkou Alissou mají šest dětí. Tvrdě odsuzuje transgender politiku, jako formu sexuálního zneužívání dětí.

Podle levicových médií jde o krajně pravicového extrémistu. Patří mezi nejvíce nenáviděné Američany. Filmem Jsem rasista? si svůj osud zpečetil.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč