Novinářka Maura Judkisová z Washington Post na začátku března podrobně rozebrala situaci ve velkých amerických městech. Část z těch, které řídí politici z Demokratické strany, upustila od stíhání krádeží v obchodech a jiných činů předtím označovaných jako trestný čin, či alespoň přestupek.
Např. kalifornská města jako San Francisco, Sacramento nebo Los Angeles nestíhají krádeže v obchodech, což způsobuje obchodníkům astronomické škody v řádech stovek miliard dolarů ročně. Existují nejen příležitostní nebo profesionální zloději, ale také mnoho perfektně organizovaných gangů, které na tuto beztrestnost vsázejí.
Novinářka Judkisová označila zdvižený ukazováček policistů ohledně epidemie krádeží v obchodech za „paniku pozdního kapitalismu“.
Judkisová také napsala, že „konzervativci se snaží rozdmýchat strach z vln kriminality“, ale málo z nich si upřímně připustí, že „americký národ vyrostl na ukradené půdě“ a že podnikatelé škody způsobené nájezdy zlodějů snášejí celkem dobře. Jde od zlodějů vlastně „o spravedlivou drzost“. Poukazovat na enormní zvyšování míry kriminality, je vlastně výrazem pokrytectví konzervativců a součást kulturní války o liberální demokracii. Článek si můžete přečíst zde.
Na obrázku vidíme novinářku Mauru Judkisovou (38). V týmu The Washington Post působí od roku 2011. Je vdaná za právníka Scotta Gilmora, adoptovali dva pejsky s problematickým chováním, Milky a Milou. Během pandemie COVID-19 si nebarvila vlasy, což jí jako téma v sekci Styl vydrželo skoro rok.
Liberální plátek The Washington Post založený v roce 1877 atakuje ztrátu hospodaření 100 milionů dolarů, redakci tak musí opustit třetina reportérů z celkem jedné tisícovky. Maura Judkisová se ale o místo nebojí.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme