Ultras fanoušci druholigového německého klubu St. Pauli vyvěsili ve svém sektoru plachtu s nápisem: „Ultra nemá pohlaví“.
Hamburský klub je populární mezi levicově smýšlejícími fanoušky a už při svém založení získal přezdívku „piráti ligy“. Nikdy nic nevyhrál, ani ligu, ani pohár. Má však své oddané příznivce a na stadionu se to hemží symboly duhy, portréty s Che Guevarou a hesly o tom, že „žádný člověk není ilegální“. Symbol pirátské vlajky – lebky se skříženými hnáty – značí nesmiřitelnost vůči neonacistům a fašistům. Což jsou všichni, co nepodporují LGBTQIA+ ideologii. Že kapitán týmu nemůže vyjít na trávník bez duhové pásky, o tom je zbytečné psát.
Když před časem fanoušci Bayeru Leverkusen, za který hrají čeští reprezentanti Patrik Schick a Adam Hložek, vyvěsili transparent, že „existují různé druhy hudby, ale pouze dvě pohlaví“, byl z toho malér, pokuta od svazu a vynucená omluva. Další řízení následovalo s kluby Dynama Drážďany a Energie Chotěbuz, které vyjádřily Bayeru podporu obdobnými vzkazy: „Existuje jen jeden směšný Německý fotbalový svaz a dvě pohlaví“.
Plachta fanoušků St. Pauli, že ultra nemá pohlaví, Německému fotbalovému svazu vadit nebude. Genderový systém, který rozlišuje mezi „mužem“ a „ženou“, totiž považuje za diskriminační.
Co na to fanoušci jiných klubů? Baví se. I ti zahraniční, kteří s dávkou ironie se vzkazem souhlasí, jen hned přidávají dovětek, že tohle platí jen v Německu.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme