
Skutečná věda je založena na faktech, nikoli na „konsensu“. Jsem unavený z hlupáků, kteří mě otloukali o hlavu svou pseudovědu místo toho, aby se drželi chladných, tvrdých faktů. Ukažte mi tvrdá data, že rozestup šest stop mezi lidmi je skutečně nezbytný. Ukažte mi tvrdá data, že starý hadřík na tváři nějak podstatně zastaví šíření viru. Ukažte mi tvrdá data, že radost z čerstvého vzduchu a slunečního svitu venku může být pozvánkou k předčasné smrti.
Držte se, prosím, faktů a neodvažujte se mě poučovat o „konsensu“. Víte proč? Možná jste slyšeli o Ignáci Semmelweisovi, rakousko-uherském porodníkovi s poněkud pichlavou osobností. Pokud ne, rychle si uvědomíte jeho přínos pro lékařskou profesi pomocí tří slov, která proslavil: „Myjte si ruce!“
Tak tomu bylo v roce 1847. Dr. Semmelweis tehdy poskytl tvrdá data prokazující, že jakmile si on a jeho personál začali umývat ruce a dezinfikovat vybavení, počet infekcí a úmrtí v nemocnici dramaticky poklesl. Vědecký „konsenzus“ v té době bohužel rozhodl, že tato opatření nemají žádný přínos a lékařská komunita jeho rady téměř zcela ignorovala. Naopak mnoho jeho kolegů bylo podrážděno jeho myšlenkou, že by mohli být zodpovědni za přenos nemocí!
V té době se lékaři pyšnili svými zakrvácenými plášti, které byli znamením jejich náročné a obětavé práce! Bývalo běžné, že lékař, který právě dokončil pitvu, pospíchal do porodnice a přiváděl na svět děti – aniž by se aspoň jedinkrát umyl! Byl to přece vědecký „konsenzus“, jak by se lékaři mohli mýlit?
Dr. Semmelweis zemřel opuštěný a zneuznaný v psychiatrické léčebně v roce 1865. Je ironií, že v témže roce, kdy zemřel, Dr. Joseph Lister, britský chirurg, navázal na objevy francouzského mikrobiologa Louise Pasteura ohledně bakterií. Dr. Lister začal experimentovat s různými způsoby dezinfekce ran. Nařídil svým chirurgům, aby si nejen umývali ruce 5% roztokem kyseliny karbolové, ale také nosili vždy čisté rukavice. Jeho práce potvrdila objevy Dr. Semmelweise týkající se hodnoty hygieny a čistoty v medicíně a rozmetala dosavadní „konsensus“.
Covid hysterie je založená na emocích, nikoli na faktech. Místo chladných, tvrdých faktů podporujících „vědu“ nám bývá řečeno, abychom mlčeli a přijali „konsenzus“. Poučením z příběhu Dr. Semmelweise je poznání, že vědecký „konsenzus“ se může častokrát fatálně mýlit. Stůjme o fakta, nikoliv o konsensus.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme