Nedávno byli ve velké Británii za znásilnění několika nezletilých (12-14 let) dívek odsouzeni tři uprchlíci ze Sýrie. Dohromady na 36 let. Dle jedné z obětí ji pachatelé „znásilňovali, mučili a vyhrožovali ji zabitím nebo únosem do zahraničí“. „Noční můra“ dodala. To by bohužel nebylo nijak zvláštní. V zemi tzv. grooming gangs (gangů, které hromadně znásilňují mladé dívky) je to obyčejné úterý.
Co je ale zajímavé je, že jeden z nich – Omar Badreddin – figuroval v roce 2016 v jiném podobném případu. A ještě zajímavější je, že o něm v té době BBC točila dokument! Sledovala tehdy od roku 2015, během vrcholné uprchlické krize, jedenáct měsíců cestu jeho rodiny z válkou zmítané Sýrie do jejich nového domova ve Spojeném království. Měl to být hřejivý dokument o utrpení jedné rodiny a nalezeném štěstí.
Co čert nechtěl, Badreddin byl chvíli po usazení v UK obviněn (spolu s dalšími kumpány) čtrnáctiletou dívkou ze sexuálního napadení. Soudem byl osvobozen, údajně alespoň částečně kvůli překladatelským chybám (nemluvil anglicky). BBC se k této události, která se odehrála během produkce dokumentu, musela samozřejmě nějak postavit. A tady přichází ta zajímavá část! BBC Badreddina vykreslila v podstatě jako oběť rasově motivovaného falešného obvinění. Z jejich pokrytí případu jste mohli získat dojem, že jen těsně unikl hrozbě nespravedlivého justičního omylu. Muž, který byl nucen opustit hrůzy války ve své domovině je v UK přivítán hroznými předsudky a xenofobií!
Po soudu BBC udělala s Badreddinem a jeho rodinu rozhovor. Řekl, že ta holka „nechtěla v této zemi cizince, a proto si celý příběh vymyslela“. A taky, že nikdy neměl žádnou sexuální zkušenost.
Katie Razzall, bývalá novinářka BBC Newsnight a současná editorka BBC News, která hrála v dokumentu klíčovou roli, toto tvrzení nijak nezpochybnila. Naopak dodala, že dle jejího mínění je právě toto „jádrem celého obvinění proti nim“. Ale to ještě nebylo vše. Rozhodla se také dívky, které byly středem případu jemně victimblamovat. V pořadu dále z jejich úst zaznělo, že „Syřané se v mnoha ohledech jevili méně sexuálně zkušení než dívky, které měli údajně napadnout“ (!).
Tón dokumentu byl jednoznačně soucitný s Badreddinem. Jeho matka tvrdila, že by nikdy nikoho nenapadl, protože „toto chování je v našem náboženství zakázáno“. V článku pro BBC psala Razzall o rodinném boji se soudy. „V syrské kultuře je toto obvinění tak poškozující pro jejich pověst, že i když byl Omar Badreddin osvobozen, obávají se stigmatu, které by na něm mohlo ulpět“. Implikací má být, že díky Omarově víře a syrským kořenům je takřka nepředstavitelné, že by vůbec uvažoval o spáchání takového zločinu. A taky snad to, že v britské kultuře je znásilnění dítěte normální?
V dokumentu pak samozřejmě taky nechybí zlověstná část o skutečném zlu v celém tomto příběhu: „krajně-pravicových skupinách“, které znásilňování nezletilých děvčat zneužívají pro svůj boj proti… znásilňování nezletilých děvčat.
Každopádně bych chtěl všem progresivcům nabídnout radu: pokud se podíváte na dvanáctiletou bílou dívku tvrdící, že ji znásilnil ilegální imigrant ze Sýrie a usoudíte (navzdory tomu, že kolem 2020 jste dost možná pomocí #metoo a #BelieveAllWomen bojovali proti „kultuře znásilňování“), že si to ta holka vymyslela, protože je rasistickým kolečkem v soukolí bílé nadvlády, tak – a teď nevím, jak tohle dostatečně zdůraznit a zůstat při tom slušný – se ve vás možná něco velmi zásadně porouchalo. A hned vám prozradím co: trpíte oikofobií (nenávistí vůči Západu), kvůli které cítíte nekonečnou, iracionální empatii vůči cizincům, zatímco bílé děti, které znásilní, jsou pro vás jen rasistické šl*pky…
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme