Zločin a trest v Los Angeles

Karen Bassová, starostka Los Angeles, je fakt hodná ženská. Ráda obyvatelům radí, jak zůstat v bezpečí a současně neurážet neúspěšné Američany stavbou plotů a najímáním bezpečnostních agentur jako ochranu před lidmi, kteří z důvodů hlubokých historických křivd nemohli pracovat a teď jsou nuceni žít na okraji společnosti. A nejde samozřejmě jen o Afroameričany, ale také o lidi z Mexika a z Latinské Ameriky vůbec. Všichni dobře víme, že tyto chudé země stovky let kupují drahé americké zboží, aby si Američané mohli žít na jejich úkor jako v bavlnce. A teď ti lidé přicházejí k nám do USA a chtějí od nás trochu z toho našeho přepychu.

Během svého nedělního projevu hovořila starostka Bassová také o programu „The summer night lights“ (SNL), což je soubor aktivit neziskových organizací pod patronací města zabývajících se podáváním bezplatného jídla, organizováním sportovních soutěží a jiných podnětných akcí, jako část „komplexní ochrany před násilím gangů“.

„Naše město je dnes silnější, protože jsme provedli změny a narušili tím původní status quo,“ řekla starostka ve svém pěkném projevu a dodala, aby se lidé nebáli ubytovat obyvatele města bez domova v rámci tzv. Iniciativy LA4LA. Motelové pokoje najímané městem jsou podle starostky příliš drahé.

K programu SNL a k Iniciativě LA4LA je však skeptický prozatímní šéf losangeleské policie Dominic Choi a oznámil, že počet loupeží se ve městě za první dva měsíce letošního roku zvýšil o bezmála 14 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2023. V absolutních číslech jde o nárůst z 1.253 na 1.427 případů, a průměrně jde tedy o více než 23 případů loupeže denně, z toho cca třetina je spáchána se střelnou zbraní.

Jestli si libujete ve statistikách, podívejte se zde.

Velký a dlouhodobý problém kriminality v Los Angeles je také její politizace. Vede to až k fabulaci statistik se snahou vylepšit pověst města. Losangeleská policie například v letech 2005 až 2012 nesprávně vykázala 14 000 napadení jako méně závažné trestné činy, takže míra kriminality ve městě vypadá výrazně nižší, než ve skutečnosti je. Skeptici tvrdí, že jde až o 100 % kriminality, která je v Los Angeles podhodnocena, a to dokonce i u těch nejtěžších zločinů. O nestíhání drobnější kriminality ani nemluvě – činy, které jsou obyčejně všude jinde trestné, či alespoň přestupkem, nejsou v Los Angeles stíhané a tedy ani evidované.

Na obrázku vidíme podezřelého Ephraima Matthewa Huntera (29) z Los Angeles.

V neděli ráno kolem sedmé, tedy jen několik hodin předtím, než  starostka Bassová vybízela ke shovívavosti s kriminálníky, byl zdrogovaný zadržen losangeleskou policií, právě když se vloupával do domu starostky Bassové na Irving Boulevard v Hancock Parku. Do domu se dostal po rozbití okna, což spustilo alarm. Rodinu starostky Bassové probudila až policie s oznámením, že lupič byl zajištěn.

Lupič Hunter byl v roce 2015 odsouzen v Massachusetts za napadení muže kladivem. Odsouzen byl za pokus o vraždu, únos, napadení a ublížení na zdraví s nebezpečnou zbraní a inkasoval sedmiletý trest žaláře. V červnu 2021 byl po šesti letech podmínečně propuštěn.

V roce 2022 se domácnost Bassové, tehdy ještě jako členky Sněmovny reprezentantů USA, přihodila podobná nepříjemnost. Do jejího domu se vloupali dva muži, Patricio Munoz (43) a Juan Espinoza (25), kde odcizili dva revolvery. Starší z mužů byl odsouzen na dva roky za mřížemi a mladý  Espinoza k 32 měsícům.

Jak vidno starostka Bassová i přes tyto nebezpečné incidenty neztrácí naději a optimismus, a věří, že se zločinci je potřeba zacházet především progresivně a s pochopením a že kauce je výmysl bílých rasistů.

Sympatická starostka Bassová tak především vyslala signál místním obyvatelům, že se jejich míra bezpečí v brzké době určitě nezmění.

 

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč